Aktivitetsplan

Udskriv

DatoAktivitetStedHoldSedler
UD/IND
Deadline
træner / arrangør
Officials
KRAV
Stævne
INFO
Svømmer
SEDDEL
Svømmer
PRIS
Tilmeldte
August
10/8Opstartsmøde AGF1+ Sprint Svømmestadion (AGF) AGF1 + Sprint         
13/8Opstartsmøde Flex Svømmestadion Flexholdet         
15/8Opstartsmøde AGF2 Svømmestadion AGF2         
20/8Opstartsmøde AGF4 Svømmestadion AGF4         
23/8Opstartsmøde Talent Svømmestadion Talent         
29/8Opstartsmøde AGF3 Svømmestadion AGF3         
September
2/9 - 3/9Bymesterskaberne Hasle AGF1-2-3-4-Sprint-Flex 1. aug / 12. aug 12. aug / 14. aug Mindst 3xM2, gerne flere.   250,00  Tilmeldte  
9/9 - 10/9Regionsmesterskaber Holstebro AGF2-3-4-Flex 10. aug / 17. aug 18. aug / 20. aug 4xM2+2xM1   700,00  Tilmeldte  
22/9 - 24/9Vestdanske Kortbane Horsens AGF1-Sprint- 10. aug / 24. aug 25. aug / 30. aug 3xM2   550,00  Tilmeldte  
29/9 - 1/10Thisted Cup Thisted  10. aug / 24. aug 25. aug / 30. aug 2xM2   750,00  Tilmeldte  
30/9Midt Øst Begynder 1 Odder AGF 4 + Talent 21. aug / 8. sep 12. sep / 15. sep 3xForældre hjælp   85.00  Tilmeldte  
Oktober
7/10 - 8/10DMH 1.div. Helsingør Udvalgte 24. aug / 5. sep 8. sep / 13. sep 3xM2      
14/10Randers Neptun Cup (kun lørdag) Randers AGF2-3-4-Flex 24. aug / 7. sep 12. sep / 17. sep 2xM2 + 1xM1   150,00   
28/10Midt Øst Cup 1 Skovbakken "AGF2" - AGF3 - AGF4 - Flex 1. okt / 12. okt 12. okt / 16. okt 2xM2 + 1xM1   80,00 kr   
November
2/11 - 5/11DMK-Junior Aarhus Svømmestadion AGF1 + AGF2(Kravtider) 18. sep / 2. okt 5. okt / 11. okt 3xM2 + Mange hjælpere      
9/11 - 12/11DMK-Senior Greve AGF1 + Sprint 18. sep / 2. okt 5. okt / 11. okt 3xM2      
12/11 - 11/11Vestkyst Cup Esbjerg AGF2  18. sep / 2. okt 5. okt / 11. okt 2xM2      
25/11Midt Øst Begynder 2 Silkeborg Talent + AGF4 +  14. okt / 28. okt 30. okt / 6. nov 3xForældre hjælp   85,00   
26/11Midt Øst Cup 2 Hasle "AGF2" - AGF3 - AGF4 - Flex 14. okt / 28. okt 30. okt / 6. nov 2xM2 + 1xM1   80,00 kr   
December
1/12 - 3/12Nordiske Junior/senior ?? Landshold         
8/12 - 10/12Aalborg Cup Haraldslund, Aalborg AGF1-2-3-sprint 15. okt / 29. okt 1. nov / 7. nov 2xM2      
8/12 - 10/12Forum Horsens Horsens AGF4 15. okt / 29. okt 31. okt / 6. nov 2xM2      
13/12 - 17/12EM Kortbane Royal Arena (KBH) Landshold         
2018
Januar
13/1Midt Øst Cup 3 Aarhus Svømmestadion AGF2 + AGF3 + AGF4 5. dec / 21. dec 4. jan / 5. jan 2xM2 + 1xM1 + Hjælpere   75,00   
Februar
2/2 - 4/2DÅM gr.A + B Odense + ?? AGF2-3-4 (kravtider) 5. dec / 20. dec 4. jan / 10. jan 2x(2xM2)      
4/2Midt Øst Begynder 3 Hedensted AGF4 + Talent + Flex 5. dec / 20. dec 4. jan / 10. jan 3xForældre hjælp   80,00 kr   
Marts
3/3Midt Øst Cup 4 Odder  31. jan / 14. feb 16. feb / 19. feb 2xM2 + 1xM1   75,00   
17/3Midt Øst Distance Holstebro AGF1-2-3-4-Sprint-Flex 31. jan / 14. feb 16. feb / 21. feb 3xM2      
April
 Ingen aktiviteter
Maj
5/5Midt Øst Begynder 4 Egå AGF4 + Talent + Flex 20. mar / 4. apr 6. apr / 11. apr 2xM2 + 1xM1   80,00 kr   
Login